Monthly Archives: July 2013

STAGE

STAGE

web http://stageclub.cz/
adresa Štěpánská 23, Praha 1
dopravní dostupnost mezi Václavským náměstím a tram stanicí Štěpánská
kdy se koná karaoke Karaoke od 22.30 do 4 hod
kapacita cca 60 míst k sezení. Klub nebývá zcela zaplněn.
rezervace není nutná, doporučena pouze v případě větší skupiny lidí (+ 420 252 548 683)
typ podniku gay klub, restaurace
náplň večera večer je věnován zpívání karaoke, během večera je vloženo několik písní k tanci a poslechu (2-3 bloky po cca 20 min)
personál obsluha na baru
karaoke výběr několik tisíc anglických a několik set českých
doplňování aktuálních karaoke novinek do seznamů ano

Stage
K úternímu karaoke neodmyslitelně patří i klub Stage, který se nachází kousek od tram Štěpánská, nejbližší metro je buď Karlovo náměstí nebo I.P. Pavlova. Přemýšlím jak objektivně zhodnotit tento klub, protože do nedávné doby byl můj nejoblíbenější. Schází se tam fajn parta lidí a o zábavu tam taky není nouze. Jako většina dalších klubů, tak i tady se hudební produkce nachází ve sklepních prostorech, o patro výš je pak kavárna, kde se dá posedět s přáteli. Karaoke tu má začínat ve 22 hodin, ale v poslední době se pravidelně začíná až po 23. hodině. Navíc mi přijde, že je karaoke zábava obzvlášť během letních měsíců omezována na minimum a je dávám větší prostor diskotéce. Není výjimkou, že taneční bloky mezi karaoke programem se třeba místo původních 15 minut protáhnou třeba až na hodinu. Zpěvák večera obdrží zhruba ve 3 hodiny ráno láhev sektu, takže pokud máte během večera úspěch u publika, tak není na škodu si počkat aspoň na to vyhlášení. Zvukové podmínky klubu samotného jsou na dobré úrovni, z tohoto hlediska můžu akci doporučit.

FRIENDS

FRIENDS

web http://www.friendsclub.cz
adresa Bartolomějská 11, Praha 1
dopravní dostupnost nedaleko metra a tram Národní třída
kdy se koná karaoke Karaoke od 22.30 do 4 hod
kapacita cca 50 míst k sezení. Zdejší podnik navštěvuje velké množství lidí, takže si ve větším počtu lidí bez rezervace jen těžko sednete.
rezervace nutná pokud si chcete sednout (+420 226 211 920 – po 18 hod každý den)
typ podniku gay klub, bar
náplň večera večer je věnován zpívání karaoke, během večera je vloženo několik písní k tanci a poslechu (1-2 bloky po cca 15 min)
personál obsluha na baru
karaoke výběr několik tisíc anglických a několik set českých
doplňování aktuálních karaoke novinek do seznamů ano

Friends
Klub se nachází jenom kousek od metra Národní třída – teda teď vlastně spíš tram když metro jaksi není v provozu. Karaoke tu má fakt dlouhou tradici, byl to vlastně můj první karaoke klub, kterej jsem kdy navštívil – a to už bude strašně moc let. Samotný klub je situován do sklepních prostor, takže se tam dá dostat jedině po schodech. Karaoke se tu těší velké oblibě, takže je dost pravděpodobný, že kdo nedorazí včas nebo si nerezervuje stůl, tak si nesedne. Karaoke tu má začínat ve 22 hodin, ale než se sejde dost objednávek, tak se většinou nezačne před 22.30. Pokud toužíte po pořádný show a početném publiku, tak tohle je to pravý místo pro vás. Ale zase je potřeba na druhou stranu potřeba počítat s tím, že si moc nezazpíváte. Nudou tu však neumřete, chodí sem fakt dost kvalitních zpěváků, takže se dá bavit i posloucháním výkonů ostatních účinkujících. Z poslední návštěvy si pamatuju, že se v průběhu karaoke losovala tombola a kdo byl vylosovanej, tak dostal buď nějakýho panáka nebo drink na baru – nevím jestli to ještě stále funguje. No a nakonec něco málo ke zvuku. Tam bych to viděl na takovej průměr, naurazí ani nepotěší.

MADONA

MADONA

web http://madona.cz/
adresa Pod Děkankou (areál VŠ kolejí), Praha 4
dopravní dostupnost 5 min pěšky, popř. jedna stanice busem 148 od metra Pražského povstání
kdy se koná karaoke Karaoke od 22 do 1 hod
kapacita cca 60 míst k sezení. Ve většině případů nebývá kapacita klubu naplněna.
rezervace není nutná
typ podniku music klub, bar
náplň večera celý večer je věnován pouze zpívání karaoke, po skončení karaoke DJ hraje k poslechu cca do 2 hod
personál obsluhuje u jednotlivých stolů, možno si objednat i na baru
karaoke výběr několik tisíc anglických a několik tisíc českých
doplňování aktuálních karaoke novinek do seznamů ano, k doptání u KJ
doplňující info soutěž o zpěváka večera, který obdrží na závěr míchaný drink

Madona (patří do skupiny All4music)
Příjemný hudební klub nacházející se v areálu vysokoškolských kolejí jen kousek od stanice metra Pražského povstání. Po vstupu do klubu a protáhnutí se kolem šatny se dostanete do samotného klubu. Prostoru je tam opravdu víc než dost. Střídá se tu více KJů, podle toho se i odvíjí návštěvnost klubu. Tak jako tak, klub nebývá během karaoke zcela zaplněnej, takže by neměl být problém si sednout, o víkendech to asi vypadá jinak. Karaoke tu začíná ve 22 hodin a trvá 3 hodiny. V jednu hodinu ráno se vyhlásí vítězové večera, kteří obdrží míchaný drink (tuším, že se rozdávaj dva). Co se týká návštěvníků karaoke akce, tak se tu dá opět slyšet různý mix od amatérů až po dobré zpěváky. Co se týká zvuku, tak pamatuju doby, kdy to tu nebylo úplně nejlepší, ale poslední dobou se to tu fakt zlepšilo.

MONOPOLY

MONOPOLY

web není
adresa Jeronýmova 6, Praha 3
dopravní dostupnost nedaleko tram Husinecká nebo bus U památníku
kdy se koná karaoke Karaoke od 20.30 do 24 hod
kapacita cca 25 míst v místnosti s hudební produkcí. Ve většině případů nebývá kapacita klubu naplněna.
rezervace není nutná
typ podniku klub, hospoda
náplň večera celý večer je věnován pouze zpívání karaoke
personál obsluha na baru (bar se nachází v přízemí, zatímco karaoke se koná o patro níž)
karaoke výběr několik tisíc anglických, cca 300 českých k doptání u KJ
doplňování aktuálních karaoke novinek do seznamů nové písně k doptání u KJ
doplňující info když jsme navštívili toto karaoke naposledy, tak prvních 10 zpěváků večera obdrželo panáka na baru

Monopoly (patří do skupiny Žižkov karaoke)
V pondělí můžete taky zavítat do baru Monopoly, který se nachází na Žižkově, nedaleko autobusové stanice U Památníku. Hned za vstupem se nechází bar, kde si můžete objednat něco k pití. Pokud se vám zachce zajít na karaoke, tak vám nezbyde než se vydat o patro níž. Většina účastníků včetně KJ je anglicky hovořících, takže není na škodu aspoň základní znalost tohoto jazyka, ale trochu rozumí i česky. Míst k sezení není zrovna moc, když jsme tam byli naposledy před prázdninama, tak nebyl problém urvat nějaký to místo k sezení, o prázdninách nevim jak to tam může vypadat. Karaoke oficiálně začíná ve 20 hodin, ale po pár návštěvách tady jsme vypozorovali, že většinou akce dřív jak ve 20.30 nezačne. Co říct k večeru samotnému? Jestli toužíte po pravém a nefalšovaném karaoke, tak tady jste na správné adrese. Nechci říct, že by tu byli tak hrozní zpěváci, ale na účastnících Žižkov karaoke akcí je vidět, že se zpíváním opravdu baví a na nic si nehrajou. Co se týká zvuku, tak ten není zrovna na vysoké úrovni, pokud jsem správně zpozoroval, tak KJ při akcích používá něco na způsob domácí karaoke sady, ale tak pro tu zábavu to stačí.

PLACEBO

PLACEBO

web http://www.placebopub.cz/
adresa Mikovcova 581/12, Praha 2
dopravní dostupnost nedaleko metra I. P. Pavlova
kdy se koná karaoke Karaoke od 22 do 2 hod
kapacita cca 100 míst k sezení. Zdejší podnik navštěvuje velké množství lidí, takže si ve větším počtu lidí bez rezervace jen těžko sednete.
rezervace doporučena (+420 777 309 929, +420 224 248 982)
typ podniku klub, bar
náplň večera celý večer je věnován pouze zpívání karaoke
personál obsluhuje u jednotlivých stolů, možno si objednat i na baru
karaoke výběr několik tisíc anglických, cca 400 českých a francouzské písně k doptání u KJ
doplňování aktuálních karaoke novinek do seznamů ano

Placebo (patří do skupiny TOM´s karaoke)
Pojďme se spolu podívat na karaoke do klubu Placebo, který se nachází v samotném centru Prahy, jen kousek od zastávky I.P.Pavlova. Poté co sestoupíme po schodech dolů a protáhneme se kolem stolů se stolním fotkálkem, tak se před námi objeví obrovský prostor samotného klubu. Vejde se sem asi 100 lidí a osazenstvo klubu tvoří převážně mladí lidé, z většiny nejspíš studenti. Karaoke samotné tu má už tradici, takže není ani v nejmenším nouze o hosty, málokdy se stane, že by tu nebylo zcela zaplněno, takže kdo si chce sednout, tak by nebylo na škodu si zavolat do klubu a nějaký ten stůl si zarezervovat. Ve 22 hodin se všechno rozjíždí. Vzhledem k většímu počtu lidí se hromadí u KJe kupa objednávek, takže kdo si neobjedná písničku nejpozději hodinu před koncem karaoke večera, tak by se na něho nemuselo dostat. Jaké výkony tu můžete očekávat? Dá se tu slyšet úplně všechno – od totálních amatérů přes průměrné zpěváky až po studenty konzervatoře, kteří sem čas od času zavítají. O zábavu tu určitě není nouze, takže se neunudíte k smrti čekáním na písničku. Zvuk v klubu je super, akorát mi přijde, že hudební podklady karaoke skladeb jsou dost nahlas.